VZDUCHOVÁNÍ PRO ZAHRADNÍ JEZÍRKA A RYBNÍČKY

VZDUCHOVÁNÍ PRO ZAHRADNÍ JEZÍRKA - KYSLÍK VE VODĚ

Dmychadla, kompresory, vzduchovací čerpadla pro zahradní koupací a okrasná jezírka

Dostatek vzduchu / kyslíku, je jednou ze základních věcí, kterou by měl každý majitel okrasného zahradního jezírka řešit jako jednu z prvních. Vzduch / kyslík a jeho dostatečná hladina ve vodě je velmi důležitá, a to nejen v parných letních dnech. Postarejte se o dostatek kyslíku / vzduchu ve Vašem jezírku / rybníčku a filtru. Voda se musí pohybovat, provzdušňovat / prokysličovat, aby mohla zdravě žít. Je potřeba si uvědomit, že kyslík potřebují ryby a bakterie na podporu čisticího procesu jak v letě, tak v zimě.

Voda musí v zahradním jezírku neustále proudit tak, aby volně procházela mezi vodními rostlinami, které se tak průběžně čistí a zároveň filtrují samotnou vodu. Drobné nečistoty pak vodní bakterie, mikroorganismy rozloží na základní prvky, které slouží jako potrava pro rostliny. Pro odpovídající čistotu je nezbytný vysoký obsah vzduchu / kyslíku ve vodě. Pokud je ho málo, samočistící proces se omezí, nebo docela zastaví, protože vymizí potřebné mikroorganizmy.
Nejvhodnější na provzdušnění jezírka jsou dmychadla a kompresory, nebo např. pěnový sloupec, který promíchává vzduch z okolí s rybniční vodou. Dalšími prostředky jak okysličit vodu jsou např. stříkací figury, či vzduchovací čerpadla, potůček a kaskády.
Dmychadla, vzduchovací čerpadla a další příslušenství naleznete na našem eshopu pro zahradní jezírka zde ...

VZDUCHOVÁNÍ JEZÍRKA V ZIMĚ - DMYCHADLA - PROVZDUŠNĚNÍ

Doporučujeme 10 - 30 litrů/ min. vzduchu na 10000 l vody v jezírku. V zimě dáváme vzduchovací kámen do hloubky max. 40 - 50 cm, aby se nenarušily teplotní pásy pro správné zazimování ryb. Pravidelným vzduchováním
v zimě se jezírko zbavuje škodlivých plynů. Kompresory / dmychadla jsou konstruovány k užití přímo venku,
při pohonu těchto vzduchovacích motorů používáme bezpečné 12V napětí, což zabezpečuje bezpečnost při manipulaci ve vlhkém prostředí kolem zahradního jezírka.

Co by vás mohlo zajímat?
Jezírka koupací ...
Bakterie pro jezírka ...
Strojovna jezírka ...
Vše pro stavbu jezírka ...
Údržba jezírka ...
Filtry pro zahradní jezírko ...
Čerpadla pro jezírka ...
Uv lampy, zářiče a úpravny pro jezirka ...
Jezírková chemie ...
Krmení pro ryby v jezírku ...
Okrasné zahradní jezírka foto ...
Koupací jezírka sady...
Příslušenství pro zahradní a koupací jezírka...
Vzduchování jezírka ...
Folie PVC - EPDM a skelety z plastu ...
Plastová výroba ...
Boudy a klece pro psy ...
Zazimování jezírka ...
Hobby jezírko ...
Koupací sudy ...
Bazény akce...