UV ZÁŘIČE A UV LAMPY
PRO ZAHRADNÍ JEZÍRKA A RYBNÍČKY

UV zářiče a UV lampy pro zahradní koupací a okrasná jezírka

Smyslem UV zářičů je odstraňovat zelený zákal vody v jezírku, způsobený jednobuněčnými řasami. Jejich účinkem se tyto řasy ničí, shlukují do větších celků, které dokáže zachytit mechanický filtr jezírka. Bez pravidelného čištění mechanické části jezírkové filtrace je tudíž účinek UV lampy / UV zářičů jen velmi omezený..... V záběhu jezírka UV lampu / UV zářič nespouštíme, až po určité době, když už jsou vytvořeny základní bakterie ( cca za 2 - 4 týdny). UV zářiče, UV lampy a příslušenství pro zahradní okrasná a koupací jezírka naleznete zde

Montáž

U běžných rybníčků / jezírek by se měla zapojit UV lampa před mechanický filtrační modul, aby mohla filtrace zachytit shluklé řasy. Připojení provedeme propojením hadice, hadicového stupňovitého trnu a sponky na filtr a potrubí od čerpadla. UV lampa nesmí být vystaven přímému slunečnímu záření a povětrnostním vlivům a měl by být napojen minimálně 2,1m od okraje jezírka (nejlépe je uchytit držáky na filtr). UV lampy / UV zářič připojíme do elektrické sítě teprve, když máme zavodněný celý jezírkový okruh a filtr vodou. Průtok jezírkové vody přes UV lampu / UV zářič napojený mezi čerpadlem a filtrem musí být optimální (parametry dle typu) UV zářivku v UV lampě je nutné vyměnit po přibližně 6000-8000 hodinách provozu.

Údržba

UV lampy spočívá ve vyjmutí zářivky z pláště a vyčistění ochranného skla hadříkem. Na čištění křemikové trubice nepoužívejte chemické čistící prostředky.
Doporučení k UV lampě: pro koi jezírka 2-4 Watt./1000 litrů, pro okrasná a koupací 2-3 Watt./1000 litrů vody.
POZOR !!! nesahejte na novou zářivku bez ochranného obalu a neprovozujte UV lampu bez průtoku vody!!!

Co by vás mohlo zajímat?
Jezírka koupací ...
Bakterie pro jezírka ...
Strojovna jezírka ...
Vše pro stavbu jezírka ...
Údržba jezírka ...
Filtry pro zahradní jezírko ...
Čerpadla pro jezírka ...
Uv lampy, zářiče a úpravny pro jezirka ...
Jezírková chemie ...
Krmení pro ryby v jezírku ...
Okrasné zahradní jezírka foto ...
Koupací jezírka sady...
Příslušenství pro zahradní a koupací jezírka...
Vzduchování jezírka ...
Folie PVC - EPDM a skelety z plastu ...
Plastová výroba ...
Boudy a klece pro psy ...
Zazimování jezírka ...
Hobby jezírko ...
Koupací sudy ...
Bazény akce...